Reálna alternatíva k súčasnej vláde premiéra R. Fica a jeho sluhov

Autor: Ivan Mačura | 25.5.2016 o 10:59 | (upravené 25.5.2016 o 11:12) Karma článku: 3,34 | Prečítané:  476x

Ak chce niekto rozhodovať o živote a osude päť miliónov občanov Slovenska, musí na to mať charakter, intelekt, schopnosť vidieť do budúcnosti, musí mať v sebe zodpovednosť za svoje činy. 

Otvorený list opozičným poslancom. 

Vážené panie opozičné poslankyne, 
vážení páni opoziční poslanci, 
obraciam sa na Vás ako občan a volič jednej z opozičných strán alebo hnutí, ktorú som volil.
Pomaly uplynie už 100 dní od opozičného pôsobenia strán Sloboda a Solidarita (SaS), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) i politického hnutia Sme rodina v NR SR.
Chcem spolu so státisícmi voličov opozície, aby ste za krátky čas– napr. za rok - alebo maximálne za štyri roky - prevzali moc, zostavili vládu a spolu s občanmi pozitívne zmenili Slovenskú republiku.
Zatiaľ vo Vašich postojoch necítiť spoločnú vôľu prevziať vládnu moc a po jej prevzatí efektívne vládnuť. 
Zaujímate len zmätené a nekoordinované postoje, niektorí z Vás kritizujú korupciu alebo iné tzv. chybné kroky vlády, niektorí pripravujú a navrhujú zmeny časti zákonov, diskutujú alebo publikujú v médiách, niektorí verejne robia málo alebo nerobia nič.
Na získanie dôvery občanov v súčasnosti aj v budúcnosti to však nestačí.
Podľa mnohých Vašich voličov zatiaľ nie ste pripravení na prevzatie moci v štáte a nerobíte nič, aby ste sa napr. za rok na toto prevzatie moci pripravili.

Žiadame Vás preto, aby ste napr. za šesť mesiacov:

  • sa po nasledujúcich voľbách prichystali na prevzatie štátu,
  • zostavili tieňovú vládu s konkrétnym premiérom,
  • vybrali a nominovali konkrétnych tieňových ministrov a štátnych tajomníkov budúcej vlády,
  • po jednaniach troch poslaneckých klubov SaS, OĽANO a Sme rodina zostavili budúci spoločný vládny program opozičných strán a hnutí, ktorý budete realizovať po najbližších voľbách,
  • napr. raz mesačne uskutočnili verejné zasadnutie Vašej tieňovej vlády v Bratislave aj v regiónoch s konkrétnou náplňou činnosti,
  • vytvorili paralelné tieňové vládne štruktúry vo všetkých oblastiach vládnej moci (napr. v prokuratúre, v armáde, v polícii a v iných oblastiach)– tzv. ostrovy pozitívnej deviácie,
  • v 79 okresoch a 8 krajským mestách v SR založili spoločné nestranícke Odborné komisie... opozície, v ktorých by mohli stovky nestraníckych odborníkov aj iní občania diskutovať o skvalitnení života v obciach, mestách a v SR - v priestoroch, v ktorých žijú.

Založením Odborných komisií... (viď príloha - link) budeme mať skupinu asi 5 000 ľudí, ktorí chcú zmeny, o ktorých sa budeme môcť oprieť pred najbližšími voľbami do NR SR aj po nich.
Pozn. Chápem, že tento alebo podobné navrhované postupy nebudú vyhovovať niektorým neschopným poslancom, ktorí boli – či to chceme alebo nechceme - zvolení aj za Vaše opozičné strany aj hnutia.
Čím skôr zorganizujete tieňovú vládu, tým väčší tlak vyvinú občania SR, aby súčasná vláda skončila.
Občania by totiž mali vidieť, že existuje reálna alternatíva k súčasnej Ficovej vláde s jeho sluhami. 

Prosím Vás, aby ste aspoň jednou vetou kladne, neutrálne, alebo záporne reagovali na tento návrh.
Prosím Vás, aby ste sa pod túto odpoveď podpísali Vy, poslanci, a nie Vaši asistenti, ktorých sme nevolili.
Za určitý čas totiž budú voľby a potom Vám to my, občania, v dobrom aj v zlom spočítame – na základe Vašich aktivít Vás budeme voliť, alebo Vás nebudeme voliť.

Iné. Ako Váš volič Vás žiadam, aby ste spoločne zverejnili, kedy a kde sa v roku 2016 mienite stretávať s občanmi v krajských a okresných mestách SR, alebo vo svojich poslaneckých kanceláriách.

A ešte – jedno odporúčanie pánom Sulíkovi, Matovičovi a Kollárovi:

  • posaďte pred seba všetky Vaše poslankyne a poslancov, položte pred nich hárok A4 a pero,
  • poproste ich, aby za desať minút v niekoľkých bodoch a v niekoľkých vetách napísali, čo by robili, keby sa stali ministrami vlády SR v oboroch, ktoré študovali, alebo v ktorých sa už uplatnili v živote pred zvolením za poslancov NR SR.

Takto hneď zistíte, kto je schopný a kto je neschopný, kto by mohol čo robiť a kto je možno len Vašim hlasovacím panákom.
S úctou a s vierou, že aspoň niektorí z Vás budú na tieto podnety reagovať.
Ak totiž nebudete reagovať na realitu v SR a v Európe, prevezmú v našom štáte moc iné skupiny a iné sily. 

Ivan Mačura 

Prílohahttp://macura.blog.sme.sk/c/410006/dalsie-volby-sas-35-r-sulik-premier-ak-nestrati-rozum-a-nezblbne-tak-ako-ini.html

Zaslané dňa 24.5.2016 poslancom NR SR a iným: 
- SaS: 
R. Sulík, L. Nicholsonová, J. Mihál, Ľ. Galko, M. Poliačik, J. Kiššová, P. Osuský, M. Klus, E. Jurzica, J. Dropa, O. Dostál, J. Rajtár, K. Galek, A. Baránik, N. Blahová, R. Kaščáková, M. Ivan, A. Zemanová, B. Grohling, M. Laurenčík, V. Sloboda.

- OĽANO: 
I. Matovič, D. Lipšic, V. Remišová, A. Suchánek, M. Krajči, O. Žarnay, E. Jurinová, R. Vašečka, J. Viskupič, E. Heger, G. Grendel, V. Dubačová, J. Budaj, J. Lukáč, A. Verešová, M. Fecko, S. Gaborčáková, S. Petruchová, M. Sopko. 

- Sme rodina: 
B. Kollár, M. Šimkovičová, M. Krajniak, P. Mareček, P. Krištúfková, P. Pčolinský, Z. Šebová, R. Holúbek, P. Štarchoň, Ľ. Goga, A. Pčolinská.

Nezaradení
Z. Simon, K. Macháčková, M. Beblavý, S. Petrík.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Najväčšou obeťou korony nebudú svalovci, ale žiaci (Schutzov týždeň)

Šek pre Európu, nerozdielový Pelle a Orbán sa zabáva.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Spor o pravé meno kotlebovcov

Kto ešte nevie, čo 1488 znamená, nech sa prihlási.

Zabitie Afroameričana rozzúrilo USA. Polícia nepriznala pravdu

Policajta, ktorý kľačal na Floydovi, zatkli a obvinili z vraždy.


Už ste čítali?